Jezioro Miały

Ogólne

Jezioro Miały kaszuby

Jezioro Miały położone jest w powiecie tucholskim w okolicy miejscowości Cekcyn w Borach Tucholskich Jest to małe jezioro, którego zarządcą jest Gospodarstwo Rybackie w Charzykowach Sp. z o.o., zezwolenie wędkarskie wykupuje się w Cekcynie. Jezioro otoczone jest lasami, jest czyste i dostępne do kąpieli, także dla dzieci. Wejścia są naturalne, trawiaste i piaszczysto – trawiaste. Jezioro Miały położone jest w sąsiedztwie kilku jezior: Gwiazda, Dziuki, Drzycimskie i Cekcyńskie Wielkie. Są to tereny o zachowanej przyrodzie, malowniczych widokach, pięknych i grzybnych lasach. W okolicy organizowane są spływy kajakowe rzeką Brdą. Nad jeziorem Cekcyńskiem Wielkim jest strzeżone kąpielisko oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego.Co roku, na początku sierpnia, w Cekcynie organizowany jest festyn “Cekcyniada”, podczas którego można zapoznać się z folklorem, kuchnią i zwyczajami borowiackimi (mieszkańcy Borów Tucholskich zwani są Borowiakami). Cekcyn jest miejscowością znaną turystycznie, wokół jezior są domki letniskowe oferujące noclegi dla turystów, jest spore zaplecze turystyczne. Mimo tego tereny pozostały naturalne i czyste, w lasach są liczne ścieżki i szlaki piesze i rowerowe. Wytrawni grzybiarze cenią sobie ten rejon ze względu na duże zbiory i występujące gatunki grzybów.

Domek letniskowy nr 038

Cekcyn, Bory Tucholskie 4.8
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 680
Sezon B: 1 420

Dom położony jest pomiędzy dwoma jeziorami, w odległości 60 m od brzegu jednego jeziora i 300m od drugiego. Umiejscowienie na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 3
  • akceptacja zwierząt: tylko małe

Bory Tucholskie

Bory TucholskieBory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Read more