Tleń

Ogólne

Tleń kaszuby

White cloud on blue sky

Tleń to miejscowość letniskowa położona w gminie Osie na terenie Borów Tucholskich, nad jeziorem Mukrza oraz Rzeka Wda. Nieopodal Jeziora Mukrza znajduje się spore Jezioro Żur. Położenie na terenie kompleksu leśnego Borów Tucholskich oraz pomiędzy jeziorami umożliwia turystom wypoczynek w kontakcie z naturą. W grzybnych lasach jest wiele szlaków oraz tras pieszych i rowerowych. Nad jeziorami znajdują się piękne plaże i dzikie kąpieliska oraz domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe i stanice wodne. Goście mogą rezerwować noclegi. Organizowane są także spływy kajakowe. W lasach są miejsca, gdzie można obserwować przyrodę w jej nietkniętej formie i oddychać czystym powietrzem. Dzięki dobremu zapleczu turystycznemu możliwy jest aktywny wypoczynek. W okolicy są liczne szklaki piesze (Nordic Walking) i rowerowe, w tym: szlak żółty “Piętaszków” wokół Jeziora Mukrza, czerwony szlak “Zagłoby”, rowerowy czarny szlak “Tropami II Rzeczypospolitej. Nad jeziorem Mukrza jest strzeżone, gminne kąpielisko z pomostami. W okolicy znajdują się: wieża widokowa na trąbowisku, zerwany most na Wdzie, elektrownię w Żurze oraz stary młyn w Zgorzałym Moście. Do Świecia z zamkiem krzyżackim i punktem widokowym oraz jest 30km, do malborka z największym zamkiem krzyżackim jest 100km, do Gniewu także z zamkiem krzyżackim jest 70km, do Torunia 80km, a do Trójmiasta 140km.

Domek letniskowy nr 043

Tleń, Bory Tucholskie Nowość

Jeden lub dwa domy z prywatnym, dużym basenem na działce do wyłącznej dyspozycji, posesja położona w Borach Tucholskich, blisko jeziora. Na działce grill, domek dla dzieci, piaskownica, zjeżdżalnia i zabawki.

  • liczba osób max: 6/11
  • liczba sypialni: 5
  • akceptacja zwierząt: tylko małe

Bory Tucholskie

Bory TucholskieBory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Read more