Domki letniskowe Jezioro Ocypel Wielki – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Ocypel Wielki

Jezioro Ocypel Wielki – noclegi, domki

Jezioro Ocypel (Ocypel Wielki) położone jest w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, w gminie Lubichowo. Na północnym, brzegu umiejscowiona jest wieś Ocypel. W okolicy znajduje się Jezioro Długie połączone z jeziorem Ocypel Wielki oraz wiele małych jeziorek przepływowych i leśnych. W odległości ok. 5km przepływa rzeka Wda, którą odbywają się spływy kajakowe. Jezioro Ocypel Wielki położone jest na terenie Borów Tucholskich, w otoczeniu pięknych i grzybnych lasów. Dookoła jeziora biegnie ścieżka spacerowa i rowerowa o długości ponad 8km. Nad brzegiem usytuowane są domki letniskowe do wynajęcia. Jezioro Ocypel jest spore, jego powierzchnia to około 110ha i głębokie – średnia głębokość to prawie 7m, a maksymalna 40m. Jest to jezioro przepływowe, z trzema wyspami, można w nim złowić głównie okonie i szczupaki, także płocie, leszcze i węgorze. Zezwolenie na wędkowanie wykupuje się u dzierżawcy, obowiązują zasady amatorskiego połowu ryb Brzeg jest dostępny do kąpieli, są liczne wejścia do wody, łagodne i trawiaste oraz duża, zorganizowana plaża gminna. Nad jeziorem znajdują się także ośrodki wypoczynkowe, gdzie można wypożyczyć sprzęt pływający oraz wykupić noclegi. We wsi Ocypel znajduje się także basen kryty z saunami i jacuzzi.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 017

Mermet, Bory Tucholskie 4,9
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 999
Sezon B: 2 699

Wygodny i przestronny dom do 10 osób - do dyspozycji gości jest 5 sypialni. Dom otoczony jest zielenią, z działki jest widok na łąkę i las. W okolicy piękne lasy, trasy spacerowe i rowerowe.

  • liczba osób max: 10
  • liczba sypialni: 5
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej