Domki letniskowe Jezioro Mukrz – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Mukrz

Jezioro Mukrz – noclegi, domki

Jezioro Mukrz położone jest w powiecie tucholskim w gminie Cekcyn oraz gminie Lniano (powiat świecki), na terenie Borów Tucholskich. Pobliskie miejscowości to Mukrz oraz Tleń i Cisny. Jest to jezioro polodowcowe, przepływowe, o powierzchni ok. 43ha, o średniej głębokości ok. 2m i maksymalnej niewiele ponad 5m. Jezioro ma urozmaiconą linię brzegową, miejscami niedostępną ze względu na porastające trzciny i zamulone dno. Od strony Tlenia znajduje się strzeżona, piaszczysta plaża z łagodnym wejściem i piaszczystym dnem, ze strefą dla małych dzieci, wypożyczalnią sprzętów pływających oraz barem. W Tleniu i okolicach Jeziora Mukrz znajduje się sporo domków letniskowych oraz ośrodki wypoczynkowe, gdzie można wykupić noclegi. Ze względu na położenie w Borach Tucholskich oraz spore zaplecze turystyczne jezioro jaki i pobliskie miejscowości stały się cenionym miejscem wypoczynkowym. Jezioro Mukrz jest akwenem należącym do PZW okręg Bydgoszcz, na jeziorze obowiązuje regulamin połowu okręgu Bydgoszcz, na którego stronie internetowej można wykupić zezwolenie i zapoznać się z regulaminem. W jeziorze można złowić karpia, amura, lina, płoć, leszcza i okonia, węgorza i sandacza. Na brzegu można znaleźć spokojne stanowiska wędkarskie. W sąsiedztwie znajduje się także duży, sztuczny zbiornik Żur (Jezioro Żurskie) oraz przepływa Rzeka Wda, której korytem odbywają się spływy kajakowe. Nad zbiornikiem Żur i Wdą znajduje się także kilka kąpielisk, ośrodków wypoczynkowych i domków letniskowych na wynajem.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 074

Tleń, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 4 099
Sezon B: 4 099

350zł taniej w terminie 03-12.08.24. Nowa cena: 3749zł/7 nocy + opłaty dodatkowe Przytulny dom położony w sąsiedztwie lasów Borów Tucholskich. Możliwość korzystania z dużego otwartego basenu na posesji. W pobliżu piękne jeziora Mukrza i Żur. W okolicy rasy spacerowe, rowerowe, wypożyczalnia sprzętu wodnego, bary.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: nie

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej