Cekcyn

Ogólne

Cekcyn kaszuby

White cloud on blue sky

Cekcyn położony jest w powiecie tucholskim, otoczony lasami Borów Tucholskich. Miejscowość jest również siedzibą gminy. Okoliczne tereny znane są z przyrody zachowanej w swej niezmienionej formie, w lasach wciąż istnieją miejsca nietknięte przez cywilizację, tereny nie są gęsto zaludnione, ani oblegane turystycznie, w związku z tym można tam wypocząć w ciszy i spokoju. Są to tereny o malowniczych widokach, pięknych i grzybnych lasach. W okolicy organizowane są spływy kajakowe rzeką Brdą. Nad jeziorem Cekcyńskiem Wielkim jest strzeżone kąpielisko oraz wypożyczalnia sprzętu pływającego. Co roku, na początku sierpnia, w Cekcynie organizowany jest festyn “Cekcyniada”, podczas którego można zapoznać się z folklorem, kuchnią i zwyczajami borowiackimi (mieszkańcy Borów Tucholskich zwani są Borowiakami). W Wierzchucinie, również w sierpniu organizowana jest inscenizacja historyczna z II wojny światowej. W Cekcynie i okolicach, wokół jezior są domki letniskowe oferujące noclegi dla turystów, jest również zaplecze turystyczne. W lasach są liczne ścieżki i szlaki piesze: Szlak Cisów Staropolskich (zielony D201) – 30km, Szlak Klubu Turystów “Wszędołazy” (niebieski D218) – 38 km i rowerowe: szlak “Gołąbkowy” (czerwony), długość 39km, szlak “Borowej Ciotki” (czarny), długość 50km, do Piekiełka nad Brdą” (żółty), długość 25km Wytrawni grzybiarze cenią sobie ten rejon ze względu na duże zbiory i występujące gatunki grzybów.

Domek letniskowy nr 038

Cekcyn, Bory Tucholskie 4.8
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 680
Sezon B: 1 420

Dom położony jest pomiędzy dwoma jeziorami, w odległości 60 m od brzegu jednego jeziora i 300m od drugiego. Umiejscowienie na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: tylko małe

Bory Tucholskie

Bory TucholskieBory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Read more