Domki letniskowe Jezioro Lińskie – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Lińskie

Jezioro Lińskie – noclegi, domki

Jezioro Lińskie położone jest we wsi Lińsk w gminie Śliwice, w powiecie tucholskim. Jest to małe jezioro gminne, w większości otoczone polami, a na jego wschodnim brzegu umiejscowione są domy mieszkalne i domki letniskowe oferujące noclegi. Jezioro jest systematycznie zarybiane przez gminę Śliwice. Jest to jezioro wędkarskie, pozwolenie na wędkowanie wykupuje się w Lińsku. W jeziorze można złowić płocie, karasie i liny, jest ogólnodostępny pomost oraz stanowiska wędkarskie. Na jeziorze odbywają się gminne zawody wędkarskie, Międzynarodowe Zawody Modeli Ślizgowych sterowanych radiem, corocznie odbywa się także festyn wędkarski „Lin” . Jezioro Lińskie nie jest jeziorem odpowiednim do kąpieli, ze względu na jego charakter wędkarski oraz muliste dno. Kąpiel w jeziorze możliwa jest w pobliskim Jeziorze Okonińskim w Okoninach Nadjeziornych. Nad Jeziorem Okonińskim znajduje się także ośrodek wypoczynkowy z wypożyczalnią sprzętu pływającego i innymi atrakcjami.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 018

Lińsk, Bory Tucholskie 4,9
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 899
Sezon B: 1 599

Domek holenderski z dużym, zadaszonym tarasem położony na brzegu jeziora w spokojnej okolicy. Z tarasu i działki malowniczy widok na jezioro. Wędkowanie tuż przy domku.

  • liczba osób max: 4
  • liczba sypialni: 1
  • zwierzęta: tylko małe

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej