Domki letniskowe Stara Huta – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Stara Huta

Stara Huta – noclegi, domki

Stara Huta położona jest w województwie kujawsko-pomorskim, tuż przy granicy z woj. pomorskim, w gminie Warlubie. W okolicy jest kilka jezior, najbliższe to Duży Trzebucz i Mały Trzebucz położone pomiędzy pięknymi lasami. Nieco dalej znajduje się duże Jezioro Kałębie. Wieś otaczają piękne i grzybne lasy Borów Tucholskich. Tereny są bardzo czyste, miejscami można podziwiać przyrodę nietkniętą działalnością człowieka. W lasach można korzystać z licznych tras rowerowych i pieszych,a na jeziorze można uprawiać sporty wodne. Ze względu na liczne walory przyrody okolica jest doceniana przez wypoczywających, są tam domki letniskowe, które oferują noclegi. Letnicy znajdą tutaj przede wszystkim piękna przyrodę, czyste powietrze oraz malownicze krajobrazy. W okolicy znajdują się rezerwaty: ornitologiczny „Czapli Wierch” dwa rezerwaty przyrodnicze: rezerwat Krzywe Koło i Jezioro Udzierz. W Osieku (8km) i jego okolicy można zobaczyć zabytkowy pałac, zabytkowy, drewniany kościół a latem odbywają się tam także imprezy sezonowe i tematyczne. Warto także odwiedzić „wieś – skansen” Kasparus w odległości ok. 10km od Osieka – gdzie stoją stare, drewniane chaty. Radogoszcz położony jest niedaleko autostrady – można wybrać się na całodniową wycieczkę do Trójmiasta, nad morze do Sopotu lub zwiedzanie zabytków Gdańska. Do Gniewu z zamkiem krzyżackim jest 30km. W sezonie organizowane są liczne imprezy historyczne oraz cykliczne jak Vivat Vasa! i Konny Turniej Rycerski. Do Malborka z największym na świecie zamkiem krzyżackim jest 65km. W Malborku jest także Dino Park dla najmłodszych.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 051

Stara Huta, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 299
Sezon B: 2 299

Dom położony w zacisznym miejscu w sąsiedztwie pięknych lasów. Prywatny staw oraz las, wokół mnóstwo tras rowerowych i pieszych. Niedaleko czyste jeziora. Oferta agroturystyczna.

  • liczba osób max: 6/8
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tylko małe

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej