Domki letniskowe Skorzewo

Skorzewo - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Skorzewo

Skorzewo położone jest w powiecie kościerskim, nad jeziorem Lubowisko, zaledwie 6km od Kościerzyny. Miejscowość usytuowana jest blisko jezior Raduńskich (do Stężycy jest ok.5km). W okolicy są lasy oraz pola uprawne. Dzięki swojemu położeniu Skorzewo jest atrakcyjne turystycznie, są tutaj domki letniskowe, gdzie można zarezerwować noclegi. W okolicy, nad jeziorami Raduńskimi, znajdują się znane turystycznie miejscowości: Borucino, Stężyca, Wieżyca, Chmielno, Borucino. Najbardziej znane atrakcje to: Centrum w Szymbarku (odległość 15km) z Domem do góry nogami, najdłuższą deską na świecie, domem Sybiraka z łagrem i wagonem, browarem kaszubskim i wieloma innymi atrakcjami (na wizytę można przeznaczyć cały dzień), park linowy także w Szymbarku, wieża widokowa w Wieżycy. W Ostrzycach (20km) znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego, korty tenisowe, pole do mini golfa, park linowy. Do atrakcji sezonowych w Ostrzycach należy zaliczyć rejsy stateczkiem wycieczkowym, przejażdżki konne, bryczkami i wozami z zaprzęgiem konnym, loty paralotnią i loty balonowe. Do Trójmiasta jest ok 60km. Warto także wybrać się do Kościerzyny, gdzie znajduje się aquapark, skansen, muzeum akordeonów, centra handlowe, puby i dyskoteki. W dalszej okolicy znajdują się: ferma strusi w Garczynie (30km), kamienne kręgi w Węsiorach (15km) lub w Uniradze (13km), ogród botaniczny w Gołubiu (11km).

Domek letniskowy nr 033

Skorzewo, Szwajcaria Kaszubska 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 199
Sezon B: 1 090

Domek otoczony zadbanym ogrodem i zielenią. Położony w atrakcyjnym turystycznie rejonie z bogatym zapleczem, blisko lasów. Na działce jest piaskownica z ławeczkami.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Szwajcaria Kaszubska

Szwajcaria KaszubskaW 1913 r. po raz pierwszy użyto w polskiej literaturze nazwy Szwajcaria Kaszubska dla określenia części Pojezierza Kaszubskiego obejmującej teren środkowych Kaszub, wokół Kartuz, Somonina, Chmielna i Stężycy. Szwajcaria Kaszubska to obszar charakteryzujący się dużym pofałdowaniem terenu, sporą ilością jezior, małych oczek wodnych i torfowisk. Obejmuje między innymi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim, jakim jest Czytaj dalej