Domki letniskowe Jezioro Kosobudno

Jezioro Kosobudno - noclegi, domki

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Kosobudno

Jezioro Kosobudno położone jest w powiecie chojnickim, niedaleko miejscowości Czernica i Męcikał. Jest to jezioro rynnowe, przepływowe, które przesmykiem połączone jest z większym jeziorem Dybrzyk. Ma powierzchnię 56ha, średnią głębokość 5m, a maksymalną 8m. Położone jest w otoczeniu lasów Borów Tucholskich, gdzie przyroda pozostała w swej naturalnej formie. Wody jeziora są bardzo czyste, o czym świadczą bytujące raki. W jeziorze można złowić duże okonie i płocie, szczupaki oraz leszcze. Zezwolenie wędkarskie wykupuje się w Czernicy, aby łowić należy mieć kartę wędkarską. Ryby można łowić tylko w dzień. Jezioro połączone jest strugą z Jeziorem Trzemeszno, prowadzi przez nie szlak kajakowy Rzeki Brdy. Wokół jeziora są domki letniskowe oraz ośrodek wypoczynkowy z przystanią oferujące noclegi. Brzeg jeziora jest dostępny do kąpieli, jest kilka łagodnych wejść naturalnych, piaszczystych i trawiastych oraz zagospodarowane kąpielisko w ośrodku wczasowym. Okolice jeziora Kosobudno to piękne i naturalne, bogate w runo i grzyby lasy. Trasa wokół jeziora jest zarośnięta i trudna, ale dostępne są liczne w rejonie szerokie (oraz leśne) ścieżki piesze i rowerowe.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 003

Czernica, Bory Tucholskie 4,9
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 549
Sezon B: 1 279

Dom położony pośród lasów, w pięknych Borach Tucholskich Blisko lasy i kąpielisko z łagodnym wejściem. W domu znajduje się suszarnia grzybów. Można przyjechać z psem.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Domek letniskowy nr 090

Męcikał, Bory Tucholskie 5

Bardzo dobrze wyposażony dom położony w Borach Tucholskich. W okolicy jest kilka jezior. Do dyspozycji: piaskownica, huśtawka, bujak, altanka, grill, boisko do siatkówki i koszykówki, boule, piłkarzyki, rowery.

  • liczba osób max: 10/12
  • liczba sypialni: 3
  • zwierzęta: tylko małe suczki

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory TucholskieBory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej