Domki letniskowe Jezioro Długie (Bory Tucholskie) – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Długie (Bory Tucholskie)

Jezioro Długie (Bory Tucholskie) – noclegi, domki

Jezioro Długie położone jest w gminie Osieczna, powiat starogardzki. Na terenie Kaszub jest kilka Jezior Długich, nazwanych tak ze względu na ich „podłużny „kształt. Jezioro położone jest pomiędzy lasami Borów Tucholskich, na północnym brzegi jest wieś Mermet, a na południowym wieś Długie. W sąsiedztwie znajduje się większe Jezioro Ocypel Wielki, połączone przesmykiem z Jeziorem Długim oraz wiele innych, małych jeziorek leśnych. W odległości około 2km przepływa rzeka Wda, której korytem odbywają się spływy kajakowe. Jezioro położone jest bardzo malowniczo, w cichej okolicy, o czystej przyrodzie, na jego brzegach usytuowane są domki letniskowe, gdzie turyści mogą wypoczywać na łonie natury. Nad pobliskim jeziorem Ocypel Wielki mieszczą się także ośrodki wypoczynkowe, gdzie można wypożyczyć sprzęt wodny oraz wynająć domki i pokoje. Jest tam także duże i zorganizowane kąpielisko gminne z plażą. Jezioro Długie jest płytkie, średnia głębokość to około 1m, a maksymalna niewiele więcej niż 2m. Na powierzchnię około 53ha. Jezioro Długie nie jest dostępne do kąpieli, ze względu na porastające brzeg trzciny. Kąpiel jest możliwa w pobliskich jeziorach leśnych lub w Ocyplu Wielkim. W Jeziorze Długim można złowić ryby, głównie karpie, płocie, ukleje i okonie, ale wędkowanie jest utrudnione ze względu na niedostępność brzegu. Natomiast piękne i uspakajające widoki na Jezioro Długie, które jest otoczone łąkami i lasami i gdzie możemy podglądać liczne bytujące tam dzikie ptaki i płazy, na długo pozostają w pamięci.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 017

Mermet, Bory Tucholskie 4,9
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 999
Sezon B: 2 699

Wygodny i przestronny dom do 10 osób - do dyspozycji gości jest 5 sypialni. Dom otoczony jest zielenią, z działki jest widok na łąkę i las. W okolicy piękne lasy, trasy spacerowe i rowerowe.

  • liczba osób max: 10
  • liczba sypialni: 5
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej