Jezioro Okonko

Ogólne

Jezioro Okonko kaszuby

Jezioro Okonko położone jest w gminie Sierakowice, tuż przy granicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, przy miejscowości Załakowo. Jest to małe jezioro, dość głębokie, położone w otoczeniu lasów. Brzeg jest dostępny do kąpieli, jest plaża z wejściem piaszczystym, dogodnym także dla dzieci. Dno jest stabilne. Nad jeziorem usytuowane są domki letniskowe, gdzie można zarezerwować noclegi. Właścicielem jeziora jest Spółdzielnia Gminna z Sierakowic, zezwolenie na wędkowanie wykupuje się w Sierakowicach. Jezioro jest systematycznie zarybiane, występują w nim płocie, okonie, szczupaki, leszcze, liny, sumy oraz karp. Karp jest objęty ochroną i sztuki powyżej 40cm należy wypuszczać. Jezioro jest cenione przez wędkarzy.

Domek letniskowy nr 099

Załakowo, Sulęczyno i okolice Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 499
Sezon B: 1 299

Domek całoroczny, położony nad zarybianym stawem rybackim, tuż przy malowniczym jeziorze Okonko, w otoczeniu roślinności. Niedaleko ośrodek wypoczynkowy z możliwością wyżywienia lub cateringu.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 2
  • akceptacja zwierząt: tylko małe

Domek letniskowy nr 100

Załakowo, Sulęczyno i okolice Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 399
Sezon B: 1 199

Domek całoroczny położony 50m od zarybianego stawu rybackiego, tuż przy malowniczym jeziorze Okonko, w otoczeniu roślinności. Niedaleko ośrodek wypoczynkowy z możliwością wyżywienia lub cateringu.

  • liczba osób max: 6
  • liczba sypialni: 2
  • akceptacja zwierząt: tylko małe

Sulęczyno i okolice

Sulęczyno i okolicePełne bujnych lasów, malownicze tereny położone w okolicy Sulęczyna. Region definiują jeziora Gowidlino, Węgorzyno i Mausz od wschodu, a od zachodu jeziora Jasień i Żukowskie. Głównymi ośrodkami są Sulęczyno, Sierakowice i Gowidlino. Urozmaicona rzeźba terenu oraz liczne jeziora kreślą linię bajecznego krajobrazu. Błękit nieba i zieleń roślinności odbijane przez oczka jezior pozwalają zatracić się na Read more