Domki letniskowe Jeziora Trzebucz Duży i Trzebucz Mały – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jeziora Trzebucz Duży i Trzebucz Mały

Jeziora Trzebucz Duży i Trzebucz Mały – noclegi, domki

Jeziora Trzebucz Duży i Trzebucz Mały położone są na terenie gminy Warlubie w powiecie świeckim, na terenie Borów Tucholskich. Pobliskie miejscowości to Stara Huta, Nowa Huta i Lipinki. Oba jeziora położone są w głębi lasów., ich wody są czyste i rybne. Wokół panuje spokój i cisza, można podziwiać wolno bytujące ptactwo. Do Jeziora Trzebucz Duży prowadzi wygodna droga, można dojechać samochodem, jest także parking. Brzeg jest dostępny do kąpieli, jest szeroka i piaszczysto – trawiasta plaża, wejście jest łagodne, piaszczyste. Jezior Trzebucz Mały także jest dostępne do kąpieli w kilku miejscach, wejścia są trawiaste, dno piaszczyste. W otaczających lasach jest wiele wygodnych tras rowerowych i pieszych oraz mnóstwo ścieżyn leśnych. Lasy są bardzo grzybne i malownicze. W pobliskich miejscowościach są domki letniskowe, które turyści mogą wynająć. Wypoczywający w tym miejscu znajdą ciszę i spokój, przepiękne widoki, kontakt z naturą oraz wytchnienie od zgiełku miasta. Jezioro Trzebucz Duży ma powierzchnie około 10ha i około 11m głębokości maksymalnej, a Trzebucz Mały ma powierzchnię 5ha. W obu jeziorach można wędkować, pozwolenie wykupuje się w Lipinkach lub na miejscu. Można złowić szczupaki, wzdręgi, sumy, leszcze , sandacze, karpie, płocie, liny, amury. Pomiędzy jeziorami znajdują się pozostałości po partyzanckim obozie podziemnym z II wojny światowej. W odległości trochę ponad 1 km znajduje się Rezerwat Miedzino – rezerwat ornitologiczny, gdzie bytują między innymi orzeł bielik, bocian czarny, żuraw, łabędzie niemy i krzykliwy, rybołów. Rezerwat położony jest nad jeziorem Miedzino i wpływającą do niego i tworzącą rozlewisko Sobińską Strugą.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 051

Stara Huta, Bory Tucholskie 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 2 299
Sezon B: 2 299

Dom położony w zacisznym miejscu w sąsiedztwie pięknych lasów. Prywatny staw oraz las, wokół mnóstwo tras rowerowych i pieszych. Niedaleko czyste jeziora. Oferta agroturystyczna.

  • liczba osób max: 6/8
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tylko małe

Atrakcje w okolicy

Bory Tucholskie

Bory Tucholskie Bory Tucholskie to naturalne, nieskażone tereny leśne. Jedne z najlepiej zachowanych i najokazalszych kompleksów leśnych w Polsce i w Europie. Prawdziwe zielone płuca Pomorza. Główne miejscowości to Brusy, Czersk,Tuchola, Cekcyn, a miasto Chojnice. Rzeźba terenu jest tu bardziej umiarkowana, bez wysokich wzgórz morenowych i długich dolin. Są liczne jeziora, ale już o mniejszej powierzchni. Przepływają Czytaj dalej