Domki letniskowe Jezioro Księże (gmina Parchowo) – noclegi

© DomFerie – domki letniskowe Jezioro Księże (gmina Parchowo)

Jezioro Księże (gmina Parchowo) – noclegi, domki

Jezioro Księże położone jest w gminie Parchowo, w powiecie bytowskim. Jest to małe jezioro położone pośród lasów (długość ok 700m), czyste i dość płytkie. W odległości około 500m od Jeziora Księże znajduje się duże Jezioro Mausz. Linia brzegowa Jeziora Księże jest dostępna do kąpieli, głównie przy jego północnym brzegu, a większość brzegu porastają lasy. Jezioro usytuowane jest na uboczu, z dala od zwartej zabudowy domków letniskowych. Wypoczywający znajdą tam przede wszystkim ciszę, spokój i piękne, malownicze widoki. Niedaleko Jeziora Księżę przebiegają także szlaki piesze i rowerowe, w tym szlak pieszy z Parchowa do Gołczewa. Jezioro jest prywatne, wędkowanie po uzgodnieniu z właścicielem. W Jeziorze można złapać płocie, okonie, liny, szczupaki. Jezioro otaczają grzybne lasy. Nad pobliskim Jeziorem Mausz znajdują się zorganizowane plaże, także w ośrodkach wypoczynkowych, gdzie można wypożyczyć sprzęt pływający. Nieopodal znajdują się także inne jeziora jak Jezioro Stropno czy Jezioro Glinowskie.

Domki w okolicy

Domek letniskowy nr 004

Parchowo, Sulęczyno i okolice 5
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 3 399
Sezon B: 2 599

Dom z prywatną linią brzegową, zaciszna okolica, lasy wokół. Piękne widoki na dwa jeziora i okolicę. Pomost wędkarski, łódka, rower wodny, plac zabaw, hamak.

  • liczba osób max: 6/7
  • liczba sypialni: 2
  • zwierzęta: tak

Być może zainteresują Cię jeziora i miejscowości w okolicy

Atrakcje w okolicy

Sulęczyno i okolice

Sulęczyno i okolice Pełne bujnych lasów, malownicze tereny położone w okolicy Sulęczyna. Region definiują jeziora Gowidlino, Węgorzyno i Mausz od wschodu, a od zachodu jeziora Jasień i Żukowskie. Głównymi ośrodkami są Sulęczyno, Sierakowice i Gowidlino. Urozmaicona rzeźba terenu oraz liczne jeziora kreślą linię bajecznego krajobrazu. Błękit nieba i zieleń roślinności odbijane przez oczka jezior pozwalają zatracić się na Czytaj dalej