Jezioro Mausz

Ogólne

 

Jezioro Mausz kaszubyJezioro Mausz położone jest w w powiecie kartuskim, w pobliżu Sulęcznyna. Nad jeziorem położone są również miejscowości: Kłodno, Frydrychowo, Nowy Dwór. Jezioro Mausz to duże jezioro rynnowe o urozmaiconej linii brzegowej. Powierzchnia jeziora około 380 ha, głębokość maksymalna 45m. Woda w jeziorze jest czysta, występują w nim raki. Bytujące ryby: szczupaki, sandacze, okonie, węgorze, liny , leszcze, płocie, karasie, sielawy. Jezioro jest dzierżawione, pozwolenie na wędkowanie wykupuje się we wsiach. Brzeg jeziora Mausz jest dosępny do kąpieli i w wielu miejscach dobrze do tego przystosowany. Naturalne wejścia do wody są łagodne i trawiaste. Na brzegu znajduje się wiele pomostów i kładek wędkarskich prywatnych oraz ogólnodostępne kąpieliska z pomostami. Nad jeziorem jest wiele domków letniskowych oraz ośrodki wczasowe udostępniające noclegi,wyżywienie i wypożyczenie sprzętu pływającego. Okolice jeziora Mausz wraz z Sulęczynem mają bogate zaplecze i infrastrukturę turystyczną. Rokrocznie w okolicach odbywają się imprezy tematyczne i festiwale muzyki oraz sądostępne sezonowe atrakcje. Rejony jeziora Mausz polecane są dla osób lubiących aktywny wypoczynek i towarzystwo.

Domek letniskowy nr 035

Frydrychowo, Sulęczyno i okolice Nowość
Cena za tydzień (7 noclegów)
Sezon A: 1 720
Sezon B: 1 299

Dom z prywatną linią brzegową i pomostem, łódką, basenem, huśtawką i piaskownicą. Z działki i okien roztacza się piękny widok na jezioro. W okolicy wypożyczalnie sprzętu wodnego, rowerów, stadnina, korty.

  • liczba osób max: 5
  • liczba sypialni: 2
  • akceptacja zwierząt: tylko małe

Sulęczyno i okolice

Sulęczyno i okolicePełne bujnych lasów, malownicze tereny położone w okolicy Sulęczyna. Region definiują jeziora Gowidlino, Węgorzyno i Mausz od wschodu, a od zachodu jeziora Jasień i Żukowskie. Głównymi ośrodkami są Sulęczyno, Sierakowice i Gowidlino. Urozmaicona rzeźba terenu oraz liczne jeziora kreślą linię bajecznego krajobrazu. Błękit nieba i zieleń roślinności odbijane przez oczka jezior pozwalają zatracić się na Read more